پانزده کتاب‌خانه الکترونیکی روسی رایگان و قانونی

🔹۱. کتابخانه‌ی ماکسیم ماشکوف: یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین کتاب‌خانه‌های الکترونیکی روس‌زبان است که روزانه بر تعداد کتاب‌های آن افزوده می‌شود. خواندن تمامی کتاب‌های این کتاب‌خانه رایگان است اما قابلیت دانلود ندارد.
http://www.lib.ru/

🔹۲. کتاب‌خانۀ آلدباران: در این کتاب‌خانه می‌توانید تمامی کتاب‌های موجود را با فرمت‌های مختلف دانلود کنید.
https://aldebaran.ru

🔹۳. تولستوی با یک کلیک: افراد مختلفی از ۴۹ کشور جهان مجموعه‌ای ۹۰ جلدی از تمامی آثار لف نیکالایویچ تالستوی را در یک وب‌گاه در دسترس عموم قرار داده‌اند. تمامی این آثار را می‌توانید کاملاً رایگان دریافت نمائید.
http://www.readingtolstoy.ru/

🔹۴. فئودور میخایلاویچ داستایفسکی: در این وب‌گاه می‌توانید تمامی آثار و عکس‌ها و فیلم‌ها و اخبار مرتبط با این نویسندۀ بزرگ را مشاهده و دریافت کنید.
https://fedordostoevsky.ru/

🔹۵. کتاب‌خانۀ تارانوا: این کتاب‌خانه در واقع یک بایگانی بزرگ از کتب و متون مختلف است که برای درج تک‌تک آن‌ها در وب‌گاه رضایت صاحب اثر نیز اخذ شده است. نکته جالب این کتاب‌خانه وجود ترجمه‌های متنوع از آثار مختلف است.
http://tarranova.lib.ru/

🔹۶. کتاب‌خانۀ ریاست‌جمهوری یلتسین پطرزبورگ: در این کتاب‌خانه می‌توانید کتاب‌های نادر و قدیمی را در قالب کلکسیون‌های موضوعی مختلف مشاهده و دریافت کنید.
https://www.prlib.ru/

🔹۷. آرتیفاکت: در این وب‌گاه بیش از ۸۰۰۰ عنوان کتاب و نوشته به ۳۲ زبان مختلف دنیا قابل دریافت می‌باشد.
http://artefact.lib.ru/

🔹۸. لیتمیر: کتاب‌خانه‌ای الکترونیکی با بیش از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب که می‌توان آن‌ها را به صورت آنلاین مطالعه کرد و یا با نصب نرم‌افزار مخصوص خود دریافت نمود. لیتمیر پس از شکایت وزارت فرهنگ روسیه تمامی محتوی غیرقانونی خود را حذف نمود.
https://www.litmir.me/

🔹۹. لیترس: لیترس در اصل یک فروشگاه اینترنتی است اما بعضی از آثار و کتب در این وب‌گاه به صورت رایگان ارائه می‌شود.
https://pda.litres.ru/

🔹۱۰. بوکلند: در این فروشگاه نیز تعداد بسیار زیادی کتاب به صورت رایگان در دسترس همگان قرار گرفته است.
http://www.bookland.com/

🔹۱۱. روسکایا فانتاستیکا: کتاب‌خانه‌ای با بیش از ده هزار اثر از ۱۸۰ نویسنده‌ی مختلف با بیوگرافی کامل هر یک از آن‌ها.
http://www.rusf.ru/

🔹۱۲. تنکیو: تارنمای پخش موزیک و دانلود کتاب. این‌جا می‌توانید به راحتی کتاب خودتان را نیز منتشر کنید.
http://thankyou.ru/lib

🔹۱۳. پژوهشکده‌ی قوم‌شناسی و انسان‌شناسی: در وب‌گاه این پژوهش‌کده، مجموعه‌ای بی‌نظیر از کتب تخصصی مرتبط در دسترس عموم قرار گرفته است.
http://www.iea-ras.ru/

🔹۱۴. ژورنالنی زال: مجموعه‌ای کم‌نظیر از جدیدترین مجلات روسی بر روی این پایگاه قرار گرفته و به سرعت به‌روزرسانی می‌شود. حتی گاهی بعضی مجلات قبل از چاپ بر روی این پایگاه قرار دارند!
https://magazines.gorky.media/

🔹۱۵. پژوهشکده‌ی ادبیات جهانی آکادمی علوم روسیه: در این وب‌گاه بخشی برای کتاب‌های الکترونیکی در حوزه‌های مختلف ادبیات در نظر گرفته شده و هم‌اکنون در دسترس می‌باشد.
http://imli.ru/

مطالب مرتبط