شانزدهمین همایش ملی شب شعر عاشورایی

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای مجتبی ولی پوری گفت: یکی از نکاتی که در مورد این مدارس نخبه‌پرور مغفول مانده این است که عده‌ای بچه‌های این مدارس را تک‌بعدی می‌دانند در حالی که این موضوع بی‌انصافی است. مقام معظم رهبری توجه ویژ‌ه‌ای به نخبگان دارند، حتی کتابی به نام «رهبر و استعداد‌های درخشان» نوشته شده که در آن مسائل خوبی مطرح شده است.

وی ادامه داد: مطابق با سند تحول بنیادین مهمترین هدف تعلیم و تربیت رسیدن به حیات طیبه است که در مورد نخبگان به طور قطع اهمیت بیشتری دارد که در تربیت تمام ساحتی اتفاق می‌افتد و باید علاوه برمراتب علمی به موارد تربیتی هم توجه کرد. به عنوان مثال در تربیت اعتقادی در این مدارس می‌توان به دانش آموز سیدمحمدمهدی حاتمی اشاره کرد که پس از کسب مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۱۹ لندن بر روی پل لندن و در حالی که انظار عمومی شاهد بودند نماز ظهر خود را در اول وقت شرعی اقامه کرد.
همچنین افزود: هرسال بیش از ۱۰ همایش عاشورایی در سطح کشور برگزار می‌شود، اما یکی از تمایز‌های این همایش بخش دانش آموزی آن است. از آنجا که برگزارکننده این رویداد آموزش و پرورش است، بخش جداگانه دانش‌آموزی دارد و آثار جدی نیز می‌رسد.
آقای مهدی رضوی امیری، دبیر جشنواره و مدیردبیرستان دوره دوم استعداد‌های درخشان علامه حلی یک تهران از اهدای تندیس «نخل میثم» خبر داد و گفت: امسال این همایش علاوه بر بخش اصلی، که شعر عاشورایی است در بخش ویژه همایش شعر عاشورایی دبیرستان علامه حلی امسال بخش مربوط به شهید سردار سلیمانی است و شاعران می‌توانند آثارشان را ارسال کنند. یکی از ویژگی‌های این رویداد این است که در اختتامیه این همایش وجود دارد فرصت دادن به جوانان و نوجوانان است تا بتوانند در برابر استادانی همچون آقایان مجاهدی، اسفندقه، حبیبی و … بتوانند شعر بخوانند و هنرشان را نشان بدهند.
مهلت ارسال آثار تا پایان شهریور خواهد بود و اختتامیه در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۹هجری شمسی مطابق با ۲۷ صفر المظفر سال ۱۴۴۲ هجری قمری برگزار می‌شود.
این رویداد به میزبانی دبیرستان علامه حلی و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، حوزه هنری و مجمع شاعران اهل بیت برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط