کنفرانس بین‌المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «مهدی نصیری» در نشست خبری کنفرانس های بین المللی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه که پیش از ظهر امروز(دوشنبه 24 شهریور) در سالن جلسات این پژوهشگاه برگزار شد، در تشریح جزئیات «کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی» اظهار داشت: فاصله اعلام فراخوان تا دریافت مقالات محدود بود ولی استقبال خوبی از آن صورت گرفت.

دبیر کمیته اجرایی کنفرانس معرفت دینی افزود: ما حدود چهار ماه فرصت گذاشتیم و با وجود این که همایش های با مهلت زیر یک سال معمولا با تعداد بسیار کم مقالات مواجه می‌ شوند ولی با توجه به موضوع کنفرانس که مورد علاقه بسیاری از فرهیختگان از داخل و خارج کشور است، استقبال خوبی شد.

دبیر کمیته اجرایی همایش معرفت دینی با اشاره به این که نتیجه این کنفرانس نشان از اقبال عمومی اندیشمندان به حوزه معرفت دینی دارد، خاطرنشان ساخت: تا کنون 50 مقاله پذیرفته شده داریم که در این فرصت محدود قابل توجه است؛ در حوزه داخل و بین الملل اساتید بسیاری اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به محدودیت زمانی باید تنها تعدادی را برای سخنرانی گزینش کنیم.

وی بیان داشت: برای ارسال مقالات تا 15 مهرماه فرصت وجود دارد که علاقه مندان می‌توانند به سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در بخش کنفرانس ها مراجعه کرده و کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی را انتخاب کرده و بعد از ثبت نام فایل ورد مقاله خود را از طریق سایت برای ما ارسال کنند و ما با ایمیلی که قرار داده می‌ شود با افراد در ارتباط خواهیم بود.

عضو هیأت علمی گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 3211204 تماس بگیرند یا با پست الکترونیکی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارتباط برقرار کنند و سؤالات خود را از دبیرخانه کنفرانس بپرسند.

وی با بیان این که این کنفراس دارای کد اختصاصی علوم جهان اسلام(isc) است، گفت: این همایش همچنین دارای مجوز بین المللی است و به صاحبان مقالات، مجوز پذیرش مقالات بین المللی داده می‌ شود و مقالات برتر و برگزیده در مجلات اختصاصی علمی پژوهشی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به چاپ خواهد رسید که یک شماره یا دو شماره اختصاص داده خواهد شد.

نصیری با اشاره به شیوه ارتباط اندیشمندان با کنفرانس برای ارائه مباحث خود، گفت: ما برای روز کنفرانس لینکی ارسال می‌ کنیم که از طریق آن می‌ توانند به صورت مجازی شرکت کنند و قرار بر این است که دبیرخانه به صورت دائمی فعالیت کند تا بتوانیم موجب رضایت فرهیتختگان و محققان را فراهم کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: در ارتباط با پنل های تخصصی زیرساخت های فنی لازم را برای این که بتوانیم پنل های تخصصی را در فضای مجازی برگزار کنیم، داریم اما الان یک مقدار زود هست که بخواهیم در مورد آن اظهار نظر کنیم چون هنوز مشخص نیست که چه مقدار شرکت کننده داریم و چطور می‌ توانیم این کار را انجام بدهیم، چون تجربه اول است و انشاءالله نزدیک به کنفرانس حتما در مورد این موضوع تصمیم گیری نهایی خواهند کرد.

دبیر کمیته علمی کنفرانس با اشاره به برگزاری چهار پیش نشست برای این همایش و ادامه داشتن پیش نشست ها تا روز کنفرانس خاطرنشان ساخت: ما اندیشمندانی از کانادا، آلمان و چندین کشور اروپایی دیگر و همین طور شرق و غرب آسیا خواهیم داشت.

پایان پیام/694

مطالب مرتبط