همایش ملی محیط ‌زیست در پرتو حقوق شهروندی

در شیراز آغاز شد

رئیس کنفرانس و معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی آپادانا در معرفی این همایش یک روزه ابراز کرد: فراخوان دریافت مقالات اول مهرماه ۱۳۹۸ منتشر شد، مهلت ارسال مقالات تا ۲۸ اردیبهشت ۹۹ و پذیرش مقالات اول خرداد ۹۹ تعیین شد.

محسن مشکسار عنوان داشت: پس از انتشار این فراخوان ۳۸۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شد که با داوری ۳۰ نفر از استادان دانشگاه، ۳۰۰ مقاله پذیرفته شد که از این تعداد ۱۷۶ مقاله از استان فارس و ۱۲۴ مقاله از خارج از استان به جشنواره ارسال شد.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا سبب به تعویق افتادن این همایش شد، گفت: برای ایجاد امکان برنامه‌ریزی دقیق و موثر برای حضور حداکثری ثبت‌نام‌کنندگان شورای سیاست‌گذاری کنفرانس با اتفاق نظر، این همایش که قرار بود در ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار شودٰ در شهریورماه ۹۹ برگزار شد.

رئیس این همایش از همکاری سازمان حفاظت از محیط‌زیست، دادگستری فارس، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، پایگاه سیویلیکا، کانون وکلای دادگستری استان فارس، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، انجمن علمی حقوق بشر اسلامی ایران، بهزیستی فارس، پارک علم و فناوری و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس برای برگزاری این همایش سخن گفت.

معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی آپادانا اظهار کرد: مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و پایگاه سیویلیکا نمایه‌سازی می‌شود.

ایرنا