برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی ژنتیک ایران بصورت برخط

با مشارکت محققان ایتالیایی و ایرانی

بخش علمی چهارمین همایش بین المللی و شانزدهمین همایش ملی ژنتیک ایران در قالب گام چهارم از چهارگانه GC۲۰۲۰ با مشارکت محققان ایتالیایی و ایرانی بصورت برخط برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش عالی و دانشگاه گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما؛ چهارمین همایش بین‌المللی و شانزدهمین همایش ملی ژنتیک ایران امسال بصورت برخط و روی بستر «اسکای روم» در چهار بخش و به مدت ۴۵ روز برگزار شد. این رویداد بزرگ بین‌المللی برای نخستین بار است که با چنین وسعتی در سطح بین‌المللی بصورت برخط برگزار شده است.
چهار گام این رویداد شامل: گام اول کارگاه‌های تخصصی، گام دوم نخستین جشنواره ملی دانش آموزی حوزه ژنتیک، گام سوم نخستین جشنواره تجاری سازی ایده‌ها، خدمات و محصولات حوزه ژنتیک و گام چهارم بخش علمی به ترتیب با فواصل زمانی ۱۵ روزه از ۲۹ مرداد تا ۱۱ مهر ۹۹ در حال برگزاری بوده است.


هم اکنون ۳ گام اول این رویداد با موفقیت اجرا شده و گام چهارم (بخش علمی) در حال برگزاری است.
گام چهارم در طی ۳ روز با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ شرکت کننده داخلی و خارجی و حدود ۲۰۰ سخنران داخلی و ۵۰ سخنران خارجی بصورت برخط برگزار می‌شود. بیش از ۵۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده است که به دو صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهند شد و داوران داخلی و خارجی از میان مقالات رسیده، تعدادی را بعنوان تحقیقات برتر معرفی خواهند کرد.
در مراسم اختتامیه این رویداد بزرگ بین‌المللی، از برندگان جایزه فرزانه، جایزه ملی ژنتیک ایران و جایزه منتخب انجمن بیولوژی مولکولی ایتالیا SIBBM تقدیر می‌شود.

مطالب مرتبط