چگونه در مورد دانشگاه‌های خارج از کشور تحقیق کنیم؟! (قسمت 1)

اگر می خواهید در مورد یک دانشگاه خارج از کشور بیشتر بدانید، اولین راهی که به ذهن شما می‌رسد، جستجو در اینترنت است. این یک راه ساده است. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. به تعدادی از این راه‌ها در اینجا اشاره می‌شود:

1️⃣ دانشگاه‌ها یا دانشکده‌ها در خارج از کشور که به آن‌ها علاقه دارید را پیدا کنید.
اگر مطمئن نیستید که کدام دانشگاه برای شما مناسب است، از ابتدا شروع کنید. به دنبال دانشگاه ها در سراسر جهان با استفاده از یک پایگاه داده قابل جستجو از دانشگاه های سراسر جهان مانندUniversities Worldwide, ،Brain Track College and University Directory باشید.

2️⃣ انتشارات دانشگاه را بررسی کنید.
در کتابخانه‌های خوب فهرست انتشارات دانشگاه‌های بزرگ فهرست شده است. در دانشگاه ها و کالج های موجود در سراسر جهان انتشارات دانشگاه را جستجو کنید. در این فهرست‌ها جزییاتی از اطلاعات تماس، تخصص‌ها، نکات مورد علاقه و غیره توضیح داده می‌شود. اگر برای شروع نیاز به کمک داشتید، از یک کتابدار درخواست کنید.

3️⃣ به وب سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.
هنگامی که تعدادی از دانشگاه ها یا کالج ها در خارج از کشور را که مورد علاقه شما هستند را انتخاب کرده‌اید، به صفحه اصلی آن بروید. اطلاعات ارائه شده در آن را بررسی کنید. اطلاعاتی چون،آینده دانش آموختگان، تاریخچه تاسیس دانشگاه، دوره‌های ارائه شده، برنامه‌های آموزشی، رزومه اساتید اطلاعات کلیدی هستند.

مطالب مرتبط