چه زمان‌هایی به کتاب صوتی گوش کنیم؟

سایت پابلیشرز ویکلی به معرفی زمان‌هایی پرداخته که به اعتقادش بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب صوتی توسط علاقمندان به این نوع کتاب‌هاست .
پابلیشرز ویکلی – بسیاری از کسانی که به خاطر دلایل مختلف از جمله مشغله کاری یا مشکلات دیگر قادر به خواندن کتاب‌های چاپی یا الکترونیک نیستند، در سال‌های اخیر از امکان جدید کتاب‌های صوتی بهره‌مند شده‌اند. کتاب‌های صوتی به افراد کمک می‌کند در حال انجام کار‌های مختلف به داستان مورد علاقه خود گوش دهند. البته معمولاً کارشناسان توصیه می‌کنند افراد در هر زمانی به کتاب صوتی گوش نکنند. به نظر آنها بهترین زمان‌ها برای گوش کردن به کتاب صوتی موارد زیر هستند:

سفر با هواپیما یا هر وسیله نقلیه دیگر فرصت مناسبی برای علاقمندان به کتاب‌های صوتی است تا به کتاب مورد علاقه خود گوش کنند. در هواپیما می‌توان از هدفون‌های تعبیه شده روی صندلی‌ها استفاده کرد. در زمان قدم زدن کنار ساحل نیز می‌توان به کتاب صوتی گوش داد. صدای موج دریا یا رودخانه بهترین موسیقی متن را برای شما ایجاد می‌کند و شما دیگر نگران این نیستید تا کتابتان خیس یا خراب شود.

در زندگی‌های شهری زمان‌های بسیاری به بطالت می‌گذرد . مسافرت با مترو، حضور در اتوبوس‌های شلوغ و … همگی زمان‌هایی هستند که نمی‌توان در میان انبوه جمعیت کتاب در دست گرفت و بهتر است به جای موسیقی کتاب صوتی گوش کنید. به طور کلی گوش کردن به کتاب صوتی باید در زمانی انجام شود که کار خاصی نمی‌کنید یا اینکه کاری که می‌کنید نیاز به تمرکز ندارد. از جمله این کارها آشپزی است که زیاد به تمرکز نیاز ندارد چون یک کار روتین و معمول روزمره است. پر کردن وقت‌های خالی بین انتظار برای پختن غذا با کتاب‌های صوتی ایده‌آل به نظر می‌رسد.

برخی ورزشکاران به جای موسیقی‌های تند به کتاب صوتی گوش می‌کنند و اعتقاد دارند هرچند در زمان‌های کوتاه، موسیقی بهترین انتخاب است ولی در زمان‌های طولانی‌تر کتاب صوتی بهتر است. در نهایت اینکه موقع خواب بهترین زمان گوش کردن به کتاب صوتی است. این قضیه در تحقیقات علمی نیز ثابت شده است. بسیاری از محققان بر این باور هستند که پیش از خواب مطالعه کتاب به کارکرد بهبود مغز کمک می‌کند و این کار می‌تواند با کتاب صوتی جایگزین شود.

مطالب مرتبط