معرفی برندگان جایزه پاتریک وایت استرالیا

جایزه ادبی پاتریک وایت که هر سال به یاد رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و شاعر استرالیایی و تنها برنده جایزه ادبی نوبل این کشور اهدا می‌شود برنده خود را معرفی کرد. امسال کیم هو، نویسنده 22 ساله استرالیایی جایزه اصلی و سو اسمیت، نمایشنامه‌نویس استرالیایی جایزه فلوشیپ را از آن خود کردند.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز- جایزه پاتریک وایت دیشب (31 اردیبهشت‌ماه) طی مراسمی در تئاتر راسلین‌پاکر سیدنی برندگان خود را معرفی کرد. کیم هو، نویسنده 22 ساله استرالیایی با نمایشنامه «لبه آینه» توانست 126 رقیب خود را کنار زده و جایزه امسال که به 7.500 دلار تقلیل پیدا کرده بود را از آن خود کند.

هو، نویسنده جوان استرالیایی که پیش از این با ساخت فیلم کوتاه «زبان عشق» شهرتی به هم زده بود، به ای‌بی‌سی نیوز گفت: «برنده شدن جایزه‌ای به نام پاتریک وایت افتخار بزرگی برایم به شمار می‌آید زیرا نگرش و آثار او بر نوشته‌های من تاثیر بسیاری داشته است.»

در این مراسم همچنین جایزه فلوشیپ پاتریک وایت به سو اسمیت، نمایشنامه‌نویس استرالیایی رسید. این جایزه که ارزش مادی بالغ بر 25 هزار دلار دارد از سال 2011 به نویسنده و نمایشنامه‌نویسی استرالیایی اعطا می‌شود که اثرش به طور حرفه‌ای و در طی 4 سال گذشته در استرالیا خلق شده باشد.

جایزه ادبی پاتریک وایت استرالیا، در سال 1973 و پس از دریافت نوبل ادبیات توسط این نویسنده افتتاح و پس از درگذشت او نیز این رسم ادامه یافت.

مریم سیفی‌پور