بهترین رمان‌های انگلیسی 2018

مردم عادی و دختر گمشده
مترجم : محمد حسن لو

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی بهترین رمان‌های منتشر شده در سال 2018 را در کشور انگلیس معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ایندیپندنت، تقریباً نیمی از سال جدید میلادی گذشته است که تا کنون داستان و رمان‌های موفقی وارد بازار کتاب‌های انگلیسی زبان شده‌اند.
روزنامه ایندیپندنت اعتقاد دارد در بین رمان‌هایی که در همین چندماه منتشر شده است، رمان‌های زیر بهترین آن‌ها محسوب می‌شوند:

مردم عادی نوشته دیانا ایوانز / انتشارات وینتیج

رمان داستان عاشقانه‌ای بین دو شخصیت اصلی قصه یعنی مایکل و ملیسا روایت می‌شود که دو فرزند دارند. زندگی خوشبت آنها با مشکلاتی روبرو می‌شود که در جامعه انگلیسی به خصوص حاشیه شهر لندن یک مشکل عادی به نظر می‌رسد.

کلبه استفرد نوشته تیم وینتون/ انتشارات پیکادور

این رمان از نویسنده انگلیسی مثل رمان قبلی‌اش سفرنامه‌ای همراه با مخاطرات زیادی است. داستان درباره نوجوانی به نام جکسی کلاکتون است که بعد از مرگ مادرش در کشور استرالیا سفری به مقصد نامعلوم آغاز می‌کند. به اعتقاد او تنها یک نفر حالش را درک می‌کند که در جای نامعلومی انتظارش را می‌کشد.

ملکه هرچیز خون‌آلود نوشته جوانا نادین / انتشارات مانتل

اولین کتاب برای بزرگسالان از نویسنده کودکان درباره دختری نوجوان به نام دیدو است که زیر سایه نامادری‌اش بزرگ می‌شود. او در خانواده‌ای زندگی می‌کند که مجبور است عشق و محبت را بیرون از خانه تجربه کند. قصه در ظاهر قالب کمدی دارد ولی در پایان منتهی به حوادث تلخ می‌شود.

تنها داستان نوشته جولین بارنز/ انتشارات جاناتان کیپ

داستان این کتاب نیز قالبی عاشقانه دارد که قصه دوران معاصر جامعه انگلیس را روایت می‌کند. در ابتدای کتاب وضعیت جامعه انگلیس و خانواده های آن روایت می‌شود و در نیمه‌های بعدی کتاب داستان به رابطه عاشقانه غیرمتعارف پاول 19 ساله و سوزان 48 ساله اشاره می‌کند. برای اینکه آن‌ها بتوانند با هم ازدواج کنند، سوزان باید از شوهر خود جدا شود.

دختر گمشده نوشته جنی کوئینتانا / انتشارات مانتل

گابریلا 30 سال پیش ناپدید شده است و خواهرش حالا به سن یک زن میانسال رسیده است. او برای تجدید خاطرات به خانه پدری می‌آید که با مسائلی روبرو می‌شود که منجر به این می‌شود که دوباره برای پیدا کردن خواهر خود تلاش کند.

ترس نوشته درک کوربجوویت / انتشارات اوریون

داستان این رمان تریلر از پایان به ابتدا روایت می‌شود. ماجرا از قتل پسری به نام راندولف شروع می شود که برای تعریف علت و معماهای مربوط به آن نویسنده به زمان عقب برمی‌گردد. راندولف طراح و معمار موفقی است که در شهر برلین زندگی می‌کند که ازدواجش با ربکا حوادث زندگی‌اش را دچار تحول می‌کند.

درخواست دوستی نوشته لورا مارشال / انتشارات لیتل براون

ماریا واتسون شخصیت اصلی این داستان است که در ماجرای اصلی حضور ندارد چون در سال 1989 ناپدید شده است و اکثر ماجراهای داستان به معمای گم شدن او می‌پردازد. 25 سال گذشته نامه‌ای از سوی او به لوئیس شخصیت دیگر داستان می‌رسد که این نامه در فیس بوک درخواست دوستی بوده است.

مطالب مرتبط