نوآوری جایزه انجمن قلم آمریکا در حوزه داستان کوتاه

جایزه روبرت بینگام یکی از جوایز متعدد انجمن قلم آمریکا پیش از این به داستان‌های کوتاه اعطاء می‌شد ولی امسال این جایزه به نویسندگان تازه‌کار داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، انجمن قلم آمریکا که به جایزه کتاب پن نیز شهرت دارد در کنار جوایز متعدد خود برای اولین بار جایزه‌ داستان کوتاه موسوم به جایزه بینگام را به داستان‌های کوتاه نویسندگان تازه‌کار اعطاء خواهد کرد.

انجمن قلم آمریکا در سال 1922 تاسیس و دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد و مراکز بسیاری هم در سراسر جهان دارد. جایزه پن معتبرترین جایزه ادبی کشور آمریکاست. این انجمن از زمان تاسیسش هدف خود را دفاع از آزادی بیان، پیشرفت ادبیات و حمایت از جوایز ادبی بین‌المللی اعلام کرده‌است. این انجمن که از سال 2016 نام خود را به قلم آمریکا کوتاه کرد، جوایز بسیاری در حوزه ادبیات به کتاب‌ها اعطاء می‌کند که مشهورترین آنها جایزه همینگوی برای برترین رمان‌های آمریکایی است.

امسال انجمن اعلام کرده جایزه «روبرت بینگام» برای داستان‌های کوتاه برای اولین بار به نویسندگان تازه‌کاری تعلق خواهد گرفت که اولین مجموعه داستان کوتاه خود را در کشور آمریکا منتشر کرده باشند.

طبق اعلام مسئولان این جایزه در تاریخ 15 آگوست نامزدهای دریافت این جایزه اعلام خواهد شد. برندگان مبلغی در حدود 25هزار دلار دریافت خواهند کرد.

جایزه بینگام یکی از جوایز متعدد انجمن قلم آمریکا در سال2002 میلادی تاسیس شد ولی برای اولین بار به نویسندگان تازه‌کار تعلق خواهد گرفت. این جایزه به افتخار روبرت بینگام نویسنده آمریکایی تاسیس شد.

مترجم : محمد حسن لو

مطالب مرتبط