پروژه شادی

این کتاب برای نظم و برنامه ریزی امور دوازده ماهه سال مخصوصا برای خانم های امروزی که هم دغدغه کار بیرون و هم رسیدگی به امور منزل را دارند خیلی مفید و خیلی کمک کننده است. ضمن این که پیشنهادهایی که مطرح میشه بسیار کاربردی و ملموس هست.
عصر ایران

ماجرای کتاب پروژه شادی از اینجا شروع شد که گریچن رابین در یکی از روزهای آوریل در اتوبوس این سوال را از خود پرسید که:

من از زندگی چه می خواهم؟ خب، می خواهم شاد باشم.

اما گریچن هرگز به این موضوع که چه چیزی او را خوشحال می کند یا اینکه چطور می تواند خوشحال باشد فکر نکرده بود.

سرانجام گریچن با این عقیده که تلاش برای شاد بودن، هدفی ارزشمند است شروع به تحقیق و بررسی در مورد شادی و شاداب بودن می کند و پروژه ای تحت عنوان پروژه شادی برای خود تدارک می بیند.

گریچن رابین در پروژه شادی، تجربه یک سال از زندگی خود را به همراه فعالیت های روزانه و معمولی را شرح داده است. فعالیت هایی نظیر زندگی زناشویی، زندگی شغلی، ارتباط با فرزندان، اوقات فراغت، دوستان، پول و ثروت، نظریات در مورد مرگ، هیجان های زندگی و نگرش های مختلف زندگی. همه این فعالیت ها در پروژه شادی دچار بازنگری شده اند و همه آنها با روش و نگرشی شاد و نیروبخش انجام می شوند.

سر فصل های این کتاب عبارتند از:

ژانویه – افزایش انرژی، سرزندگی
فوریه – به یاد داشتن عشق، زندگی زناشویی
مارس – بزرگتر کردن هدف ها، شغل
آوریل – اخمهایم را باز کنم، فرزند پروری
مه – جدی گرفتن تفریح و سرگرمی، اوقات فراغت
ژوئن – زمانی را به دوستانم اختصاص بدهم، دوستی
ژوئیه – کمی شادی بخرم، پول
اوت – به معنویت بیندیشم، مرگ
شپتامبر – دنبال کردن علایق، کتاب
اکتبر – توجه کردن، هوشیاری ذهن
نوامبر – داشتن روحی قانع، نگرش
دسامبر – سخت تلاش کنم، شادی
درباره کتاب پروژه شادی
اولین چیزی که در این کتاب نظر شما رو جلب می کنه این هستش که همه اتفاقات عادی و معمولی هستند و نویسنده هیچ کار عجیبی برای خلق شادی انجام نمیده. و در واقع همین موضوع باعث شده که این کتاب تا این اندازه خوب باشه.

گریچن رابین در این کتاب سعی می کند که شیوه نگرش شما به اتفاقات و موضوعات زندگی را عوض کند. تمرکز کتاب روی این است که شما شادی بیشتری در همین فعالیت های عادی و روزمره خود پیدا کنید تا در نهایت هم از زندگی راضی باشید و هم شادی بیشتری را تجربه کنید.

خوبی این کتاب این هستش که میگه قرار نیس واسه شاد بودن حتما افسرده باشین و یا مشکل خاصی داشته باشید. شما حتی اگه زندگی خیلی خوبی هم دارید باز هم می تونید تلاش کنید که شادی بیشتری خلق کنید چون این حق شماست.

در کتاب دو قانون کلی هم اومده که میگه:

من میتونم شادتر از این که هستم بشم
زندگی ام تغییر نمیکنه مگر اینکه خودم تغییرش بدم
یکی از کارهایی که گریچن رابین در کتاب پروژه شادی انجام داد ایجاد یک وبلاگ بود که در اون در مورد پروژه شادی خودش مطلب می نوشت. در قسمت هایی از کتاب در مباحث مختلف نظرات خوب افرادی که در وبلاگ برای او کامنت گذاشته بودند آورده شده که به نظر من این کار باعث شد مسائل از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیره و این به خواننده کمک می کنه که دید خوبی نسبت به اتفاقات کتاب داشته باشد.

پیشنهاد می کنم اگر به هر دلیلی دنبال یک زندگی شاداب هستید این کتاب رو مطالعه کنید. منبع: سایت کافه بوک

معرفی کتاب پروژه شادی اثر گریچن رابین | ایران کتاب

کتاب پروژه شادی، اثری نوشته ی گریچن رابین است که اولین بار در سال 2009 به چاپ رسید. گریچن رابین در یک بعد از ظهر بارانی، در یکی از غیرمعمول ترین مکان های ممکن، شهود عجیبی را تجربه کرد. این مکان جایی نبود جز یک اتوبوس. او این شهود را در قالب کلمات این گونه بیان کرد: «روزها طولانی اند، اما سال ها کوتاه. زمان می گذرد و من بر مسائلی که واقعاً اهمیت دارند، تمرکز نمی کنم.» گریچن در لحظه تصمیم گرفت که یک سال را به «پروژه شادی» اختصاص دهد. رابین در این کتاب تأثیرگذار و نشاط آور، حکمت گذشتگان، تحقیق های علمی کنونی و درس هایی از فرهنگ عامه در مورد شادتر بودن را مورد بررسی قرار می دهد و این وقایع و ماجراجویی های یک ساله را با ما به اشتراک می گذارد. او در این میان، به نکات ارزشمندی دست یافته است: نوآوری و چالش ها، منابع قدرتمند شادی آفرینی هستند؛ پول تنها زمانی می تواند خوشبختی را برایمان به ارمغان آورد که عاقلانه خرج شود؛ نظم بیرونی به آرامش درونی کمک می کند و کوچک ترین تغییرات می توانند بزرگ ترین تفاوت ها را ایجاد کنند.
کتاب پروژه شادی
ویژگی های کتاب
پروژه شادی
جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز
جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد.
بخش هایی از کتاب پروژه شادی (لذت متن)
مهم ترین شادی یک انسان، آن است که خودش باشد.
کارشناسان می گویند انکار کردن احساسات منفی، آن ها را تشدید می کند، اما شناختن احساسات منفی موجب می شود احساسات مثبت باز گردند.
می خواستم بیشتر بخندم. می خواستم عاشقانه محبت کنم، همچنین می خواستم شور و شوق بیشتری داشته باشم. می دانستم که انتقاد کردن کار خوبی نیست، اما لذت داشت. چرا انتقاد کردن آنقدر شیرین بود و انسان را راضی می کرد؟ انتقاد موجب می شد احساس فرهیختگی و روشنفکری بیشتری پیدا کنم و در حقیقت، بررسی ها نشان می دهد مردم، نویسندگانی را که در مورد کتاب ها نقد منفی نوشته اند، با کفایت تر و متخصص تر از نویسندگانی دانسته اند که نقد مثبت نوشته اند، در حالی که محتوای هر دو نوع نقد از کیفیت بالایی برخوردار بوده است. بررسی دیگری حاکی است، مردم بیشتر مایلند فکر کنند کسی که از آن ها انتقاد می کند، از آنها باهوش تر است، همچنین وقتی کسی وحدت نظر جمعی را مختل می کند، قدرت اجتماعی آن جمع را مختل می کند. منبع : سایت ایران کتاب
مطالب مرتبط