کنگره بین المللی سیستم های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده

کنگره TopHPC یک رویداد مشترک میان آسیا و اروپا است که با هدف فراهم آوری فرصت مناسب برای متخصصان صنعتی، دانشمندان، دانش پژوهان و تصمیم گیران این حوزه به صورت تخصصی روی موضوع محاسبات با کارایی بالا (HPC) و تحلیل کلان داده (Big Data) برگزار می گردد. این رویداد با نام HPCC بیش از 25 دوره در اتحادیه اروپا برگزار شده است و اولین دوره آن در ایران در سال 2017 (اردیبهشت 96) در تهران- هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

این رویداد بر روی پیشرفت های فناوری در حوزه کلان داده و HPC و کاربردهای آن در زمینه های علمی، صنعتی و تجاری تمرکز می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این کنگره مراجعه نمایید
به گزارش ایسنا، کنگره TopHPC2019 از ۳ تا ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ با حمایت مالی و معنوی مراکز علمی و صنعتی کشور در حوزه استراتژیک تحلیل کلان داده و زیرساخت‌های آن برگزار می‌شود.

از محورهای اصلی این کنگره می‌توان به محاسبات با کارایی بالا (HPC)، کلان داده، تحلیل داده، محاسبات ابری، اینترنت اشیاء و محاسبات کوانتومی اشاره کرد. “اسپرینگر” (Springer) به عنوان حامی رسمی این کنگره علمی مقالات پذیرفته شده را چاپ و در پایگاه‌های استنادی معتبر دنیا و ایران نمایه خواهد می‌کند.

۱۰ بهمن ماه ۹۷ آخرین مهلت ارسال مقاله و ۲۰ اسفندماه امسال زمان اعلام نتایج داوری مقالات است.

در این دوره از کنگره متخصصان تراز اول دنیا ایراد سخنرانی داشته و شرکت کنندگان امکان حضور در نمایشگاه تخصصی صنایع کلیدی حوزه تحلیل کلان داده و زیرساخت‌های آن را خواهند داشت. از دیگر برنامه‌های این کنگره برگزاری کارگاه‌های تخصصی توسط افراد صاحب نام و فعال از صنایع خارج از کشور است تا شرکت کنندگان بتوانند ضمن کسب توانمندی مهارتی و شغلی در این حوزه، از تجربیات بازار بین‌الملل نیز مطلع شوند.

سیستم‌های محاسباتی با کارایی بالا و کلان‏ داده بعنوان زیرساخت‌های کلیدی و عملیاتی در دنیا معرفی شده‌اند و در حوزه‌های مختلف علوم و مهندسی چون نفت و گاز، خودروسازی، هواشناسی و همچنین حوزه‌های بانکداری و مدیریت و سلامت به کار گرفته می‌شوند.

کنگره TopHPC با همکاری کنسرسیوم بین‏‌المللی HPCC با سابقه ۲۶ ساله در اتحادیه اروپا، برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ با حضور ۱۲ سخنران تراز اول بین‌المللی علمی و صنعتی، حمایت پنج سازمان بین‌‏المللی مرتبط همچون شورای ملی تحقیقات ایتالیا و دریافت بازخوردهای بسیار مثبت داخلی و بین‌‏المللی در ایران با محوریت دانشگاه خوارزمی و حمایت دانشگاه‌ها و شرکت‌های فعال این حوزه با موفقیت برگزار شد.

مطالب مرتبط