چگونه Scopus راهکارهای پژوهشی را برای متخصصین سراسر دنیا بهبود می بخشد

به روز ماندن و جلوگیری از انبار شدن زیاد اطلاعات امکان‌پذیر است. ما به شما می گوییم که چگونه.

به نظر می‌رسد که پژوهشگر شدن، هر روز، سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. مخصوصا به واسطه‌ی رشد فزاینده‌ی مطالعات در حال چاپ. شما همواره تحت فشار به روز ماندن در زمینه آخرین یافته های علمی هستید که این امر نه تنها شامل زمینه کاری شماست بلکه، شامل تمامی زمینه هایی می شود که در کار شما تاثیرگذار هستند. حتی دانستن نتایجی خاص و صرف نظر کردن از انبوه اطلاعات نیز به تنهایی کافی نیست. شما نیاز دارید تا دیدی کلی به رویه‌ها، منابع اطلاعاتی در حال ظهور و همکاران بالقوه خود داشته باشید.

تمامی این کارها در کنار کارهای پژوهشی شما قرار می گیرد و این، خسته کننده است! تنها تصور کنید که ناچار باشید تمامی این کارها را به صورت دستی انجام دهید.

خوشبختانه، مشکلی وجود ندارد. از این رو که ابزارها، پلتفرم‌ها و پایگاه‌هایی هستند که شما با استفاده از آنها می توانید بهترین اطلاعات را یافته و درمیان حجوم انبوه اطلاعات غرق نشوید. Scopus، بزرگترین پایگاه استنادی و چکیده دنیاست که در آن بازبینی مقالات علمی انجام شده است. این پایگاه، ابزارهای هوشمندی دارد که به شما کمک می کند یافته های خود را در میان تمامی پژوهش های چاپ شده، بیش از هر پایگاه دیگری، رصد، تحلیل و تصویرسازی کنید و این چیزی است که شما برای موفقیت خود به آن نیاز دارید.

مکاشفات خلاقانه، با درکی مناسب از نتایج آغاز می شود.

خروجی مطلوب پژوهش، محصولی خلاقانه، کشف و ایده ای نو است که همیشه دستیابی به آن ساده نیست، اما ممکن است. رسیدن به آن نقطه‌ی “یافتم” با درک وضعیت کنونی زمینه پژوهشی حاصل می شود. با شناخت رویه ها، کشف منابع و ارتباط با همکاران مرتبط، شما می توانید نقاط را به هم وصل کرده و به سمت خلاقیت های غیرمنتظره‌ای خیز بردارید.

اینجا جایی است که Scopus می تواند به شما کمک کند. با در اختیار قرار دادن ابزارهایی برای شناسایی سریع مرتبط‌ترین اطلاعات.

پایگاه Scopus با داشتن کتابخانه‌ای بالغ بر 71 میلیون مقاله و 1.4 میلیارد منبع استنادی، 3.7 ترابایت دیتا را در خود جا داده است و از همین رو، جستجو در میان گزینه‌های آن، شامل اسناد، نویسنده و ORCID، منبعی بسیار گرانبها برای یافتن مقالات مورد نیاز شماست. اگر همچنان، اطلاعات زیادی برای طبقه بندی کردن باقی مانده باشد، می توانید با انتخاب درمیان بیش از 100 زمینه علمی، گزینه های خود را محدودتر کنید.

شما می‌توانید با استفاده از گزارش‌های تصویری که اطلاعات را بر حسب سال، منبع، نویسنده، موضوع و ویژگی‌های دیگر طبقه بندی می‌کنند، تصویری روشن‌تر از نتایج پژوهش خود به دست آورید.

رکوردها هم شامل متریکس مقاله‌ها، نظیر PlumX Metrics هستند که تاثیر استنادی و سطوح تعاملات و بحث های اجتماعی پیرامون یک مقاله را ارزیابی می کنند.

با به روز ماندن و در ارتباط بودن با روند پژوهش جهانی، پژوهش خود را بهبود ببخشید.

با وجود حجم زیاد مقالات در حال چاپ روزانه، ردیابی می تواند به نتیجه درست منجر شود. با Scopus، شما به سرعت رویه های کلیدی، همکاران، منابع مرتبط، استنادها و منابع مورد استناد قرار گرفته را شناسایی می کنید، بدون اینکه در سیر کارتان اختلالی ایجاد شود.

شما می توانید در میان لیست الفبایی بیش از 23000 عنوان، شامل ژورنال، کتاب، نشریات تجاری و چکیده کنفرانس‌ها، در 330 زمینه، جستجو کنید و هر زمانی که اطلاعات مفیدتان را یافتید، آنها را برای استفاده بعد خودتان، ذخیره کنید و یا در فضای Mendeley،RefWorks ،EndNote یا هر نرم افزار مدیریت منابع دیگری استخراج کنید. همچنین می توانید Alert خودتان را به وجود آورده و از این طریق، اطلاعات را به سمت خودتان هدایت کنید.

از فیزیک و ریاضیات گرفته تا مهندسی و تکنولوژی، تا بهداشت و پزشکی، و تا علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، Scopus، میلیون‌ها اطلاعات را در دسترس شما قرار داده و شما را قادر می سازد رویه‌ها و همکاران‌تان را شناسایی و نتایج پژوهش را تنها با یک کلیک، تحلیل کنید. Scopus دیدی گسترده و تحلیلی عمیق را در اختیارتان قرار می دهد و هرآنچه شما برای درک دنیای پژوهش به آن احتیاج دارید.

پایگاه Scopus در ارتباط ماندن را برای شما ساده‌تر می سازد و به این واسطه، شما می‌توانید روی آنچه مهم است، تمرکز کنید.

مطالب مرتبط