روث فولتون بندیکت

روث فولتون بندیکت

روث فولتون بندیکت (به انگلیسی Ruth Fulton Benedict)؛ از پیشگامان و بنیان گذاران علم مردم شناسی.

زندگی
روث بندیکت در ۵ ژوئن سال ۱۸۸۷ در شهر نیویورک به دنیا آمد. یک سال و نیم بعد خواهرش، مارگری، متولد شد. در حالی روث، دوساله بود، پدرش در اثر بیماری درگذشت و روث و خانواده اش بالاجبار به خانه پدربزرگ و مادر بزرگ مادری اش رفتند. آن ها برای مدت ۷ سال آنجا زندگی کردند و مادرش از او و خواهرش مراقبت می کرد.
وقتی که روث و مارگری سال آخر دبیرستان بودند موفق شدند بورسیه کالج vassar را به دست آورند. مادرشان هم سال ها پیش از این کالج فارق التحصیل شده بود. در خلال سال های ۱۹۰۵-۱۹۰۹ روث به خاطر مقالات متعددش موفق به کسب جایزه های متعددی شد و این موفقیت ها باعث شد تا دید او نسبت به زندگی عوض شود و اهداف خودش را پیدا کند.
روث در ۱۹۱۴ با استنلی بندیکت، استاد بیوشیمی دانشکده پزشکی دانشگاه کرنل، ازدواج کرد. از ۱۹۲۹ مطالعات خود را در زمینه مردم شناسی متمرکز کرد تا این که توانست در ۱۹۲۲ دکترای مردم شناسی از دانشگاه کلمبیا بگیرد. در این مدت با Clews Elsie در رشته مردم شناسی همکاری می کرد. پس از مدتی زیر نظر Franz Boas مشهور تحت آموزش قرار گرفت و در نهایت دستیار او شد و به تدریس مارگارت مید پرداخت. روث و مارگارت دوستان خوبی برای هم بودند و همین باعث شده بود که آنها پیشرفت زیادی بکنند. روث در سال های بین ۱۹۲۳ تا ۱۹۴۸ در دانشگاه کلمبیا مشغول تدریس بود و سرانجام در ۱۷ سپتامبر ۱۹۴۸ در نیویورک درگذشت.

آثار
روث در تمامی آثارش به گونه های مختلف بومی و فرهنگی اشاره می کند و فرهنگی متفاوت از دنیای واقعی بیان می کند. روث بندیکت فرد بسیار مهمی در انسان شناسی فرهنگی بود. او یکی از اولین مردم شناسان عصر خودش بود. کتاب های او در قرن بیستم به عنوان مرجع مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. او در زمینه ساماندهی مردم شناسی نه تنها در ایالات متحده آمریکا بلکه در سرتاسر دنیا قدم های شایانی را برداشت. فهرستی از مهمترین آثار وی به شرح زیر است:
– واقعیات فرهنگی. ۱۹۳۴
– اسطوره شناسی. ۱۹۳۵
– مسابقه، علم و سیاست. ۱۹۴۰
– گل داوودی و شمشیر. ۱۹۴۶

منابع:
– http://ejtemayi89.blogfa.com
– http://fa.wikipedia.org

مطالب مرتبط