روث فولتون بندیکت

روث فولتون بندیکت

روث فولتون بندیکت (به انگلیسی Ruth Fulton Benedict)؛ از پیشگامان و بنیان گذاران علم مردم شناسی.

زندگی
روث بندیکت در 5 ژوئن سال 1887 در شهر نیویورک به دنیا آمد. یک سال و نیم بعد خواهرش، مارگری، متولد شد. در حالی روث، دوساله بود، پدرش در اثر بیماری درگذشت و روث و خانواده اش بالاجبار به خانه پدربزرگ و مادر بزرگ مادری اش رفتند. آن ها برای مدت 7 سال آنجا زندگی کردند و مادرش از او و خواهرش مراقبت می کرد.
وقتی که روث و مارگری سال آخر دبیرستان بودند موفق شدند بورسیه کالج vassar را به دست آورند. مادرشان هم سال ها پیش از این کالج فارق التحصیل شده بود. در خلال سال های 1905-1909 روث به خاطر مقالات متعددش موفق به کسب جایزه های متعددی شد و این موفقیت ها باعث شد تا دید او نسبت به زندگی عوض شود و اهداف خودش را پیدا کند.
روث در 1914 با استنلی بندیکت، استاد بیوشیمی دانشکده پزشکی دانشگاه کرنل، ازدواج کرد. از 1929 مطالعات خود را در زمینه مردم شناسی متمرکز کرد تا این که توانست در 1922 دکترای مردم شناسی از دانشگاه کلمبیا بگیرد. در این مدت با Clews Elsie در رشته مردم شناسی همکاری می کرد. پس از مدتی زیر نظر Franz Boas مشهور تحت آموزش قرار گرفت و در نهایت دستیار او شد و به تدریس مارگارت مید پرداخت. روث و مارگارت دوستان خوبی برای هم بودند و همین باعث شده بود که آنها پیشرفت زیادی بکنند. روث در سال های بین 1923 تا 1948 در دانشگاه کلمبیا مشغول تدریس بود و سرانجام در 17 سپتامبر 1948 در نیویورک درگذشت.

آثار
روث در تمامی آثارش به گونه های مختلف بومی و فرهنگی اشاره می کند و فرهنگی متفاوت از دنیای واقعی بیان می کند. روث بندیکت فرد بسیار مهمی در انسان شناسی فرهنگی بود. او یکی از اولین مردم شناسان عصر خودش بود. کتاب های او در قرن بیستم به عنوان مرجع مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. او در زمینه ساماندهی مردم شناسی نه تنها در ایالات متحده آمریکا بلکه در سرتاسر دنیا قدم های شایانی را برداشت. فهرستی از مهمترین آثار وی به شرح زیر است:
– واقعیات فرهنگی. 1934
– اسطوره شناسی. 1935
– مسابقه، علم و سیاست. 1940
– گل داوودی و شمشیر. 1946

منابع:
– http://ejtemayi89.blogfa.com
– http://fa.wikipedia.org

مطالب مرتبط