مستند ایرانیوم، جدیدترین پروژه ایران هراسی اتمی

صندوق کلاریون تولیدکننده مستند جهاد سوم، در حال تولید یک مستند جدیدی است که ایران را تهدید هسته‌ای معرفی کرده است.
در سایت این مستند ادعا شده است: از شروع انقلاب اسلامی در سال 1979 ایران دشمنی تمام‎عیاری را برای غرب به نمایش گذاشته و با ایدئولوژی افراطی خود بیشتر از 30 سال است که جهان را تهدید می‌کند ما معتقدیم که این مستند مهمترین و به موقع‌ترین فیلمی است که ما می‌توانیم درحال حاضر بسازیم.
تهیه کنندگان این مستند ادعا کرده اند: فیلم 45 دقیقه‌ای ما اصول انقلاب را توضیح می‌دهد و به صورت تصویری دشمنی و خشونت ابراز شده توسط رهبران ایران را به نمایش می‌گذارد، فیلم به طور مستند نیات سوء رفتاری رژیم نسبت به شهروندان را به ترتیب تاریخی شرح خواهد داد و استفاده رژیم از ترور در خارج برای تحمیل کردن ضربات مرگبار نسبت به دشمنان خودساخته را به تصویر می‌کشد.
در این مستند که دقیقاً با هدف ایران‎هراسی تهیه شده، ادعا شده است: اکنون 30 سال از شروع انقلاب ایران می‌گذرد و ایران در آستانه هسته‌ای شدن می‌باشد، بر اساس بعضی تخمین‌ها، ایران کمتر از یک سال دیگر تا تولید یک سلاح هسته‌ای فاصله دارد و شاید هم کمتر، ایران به طور نامتناقض سعی در پنهان کردن نیات و پیشرفتش در برنامه هسته‌ای‌ خود دارد و یک بازی محتاطانه و در عین حال تهاجمی و زیرکانه را به صورت دیپلماسی فریبنده در دستور کار قرار داده است.
تهیه کنندگان مستند ایرانیوم همچنین مدعی شده‌اند: توسعه برنامه هسته‌ای ایران فقط به خطرات بزرگ قبلی ایران اضافه می‌کند، سناریوهای تهدیدات متعدد مطرح‎شده از طریق یک ایران هسته‌ای نیز کاملا واقعی و وحشت‌انگیز است، در تمام این مدت، قدرت‌های غربی و به ویژه آمریکا نسبت به مقاصد سوء رژیم ایران هشدار داده‌اند اما در عین حال بانک‌های غرب، شرکت‌ها و حتی دولت‌ها به خاطر میادین نفتی و دیگر منافع اقتصادی از انقلاب ایران حمایت کردند.
همچنین تهیه کنندگان در سایت ایرانیوم ادعا کرده‌اند که همه این مسائل دلایلی است که باعث شده مذاکرات دیپلماتیک با ایران از سال 1979 شکست بخورد و احتمالاً باز هم شکست خواهد خورد.
تهیه کنندگان ادعا کرده‎اند: این فیلم یک سری پیشنهادات برای مقابله با این تهدید ارائه می‌کند، فیلم گروه‌های ذی‎نفع و ذی‎نفوذ و تصمیم گیرندگان آمریکا را مورد هدف قرار می‌دهد. بعد از دیدن فیلم، عموم مردم قادر خواهند بود که ذات خطرناک تهدیدات را درک کنند و جنبشی که هدفش جلوگیری از پیشرفت بیشتر نظام ایران و زرادخانه هسته‌ای این کشور است، تقویت شود.
در پایان این مستند ادعا شده است: با مدارکی که پشت ایدئولوژی اسلامی رهبران ایران است، ایرانیوم سناریوهایی را که ممکن است در صورت هسته‌ای شدن این کشور تندرو با آن مواجه شویم به تصویر می‌کشد و توضیح می‌دهد.
در این مستند با افرادی همچون آر. جیمز وولسی (R. James Woolsey) رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی(CIA، الیوت انجل (Eliot Engel) نماینده دموکرات در کنگره، پرفسور برنارد لوئیس (Bernard Lewis) از دانشگاه پرینستون، سناتور جان کیل (Jon Kyl) نماینده جمهوری‌خواهان از آریزونا، محسن سازگارا (Moshen Sazegara) ضدانقلاب فراری به خارج از کشور مصاحبه شده است.
منبع: سایت باشگاه اندیشه
به نقل از: hhakimiyan.blogfa.com
صفحه اینترنتی مرتبطhttp://hhakimiyan.blogfa.com/post-389.aspx
نویسنده : محمد مهرافروز

 

مطالب مرتبط