نظرسنجی آمازون: مطالعه موجب شادی می‌شود

شرکت فروشگاه‌های آنلاین کتاب آمازون با برگزاری نظرسنجی از کاربران دستگاه کتابخوان دیجیتال این شرکت به این نتیجه رسید که مطالعه در اکثر فرهنگ‌ها موجب شادی افراد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، شرکت فروشگاه‌های آنلاین آمازون تولیدکننده دستگاه‌های کتاب‌خوان الکترونیک کیندل اخیراً نظرسنجی در بین کاربران خود با موضوع مطالعه و ارتباط آن با سلامتی روحی و روانی برگزار کرده است که موسسه تحقیقاتی کلتون گلوبال مجری این طرح بوده است.

این نظرسنجی در بین کاربران کیندل در 13 کشور انجام شده است که نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد اکثر کاربران و مخاطبان کتاب‌های الکترونیک عرضه شده در دستگاه کیندل اعتقاد دارند مطالعه موجب شادی می‌شود و تاثیر مثبتی روی سلامت روح و روان دارد.

بر اساس نتایج به دست آمده توسط این موسسه مطالعه در هر زبان و فرهنگی موجب شادی می‌شود. کاربران کتاب‌های مختلف با زبان‌های مختلف با شرکت در نظرسنجی آمازون اعلام کردند بعد از مطالعه کتاب‌ احساس شادی و علاقه به ارتباط با دیگران داشتند.

حدود 71درصد کاربران گفتند که بعد از مطالعه احساس شادی داشتند. در کشورهای مکزیک، برزیل، هند، ایتالیا و ژاپن بیشتر مردم مطالعه را به خواب اضافی ترجیح دادند. حدود 80درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام داشتند که مطالعه باعث تقویت ارتباط با دیگران شده است.

یکی از آمارهای جالب توجه در این نظرسنجی مربوط به روابط زوج‌ها بعد از مطالعه کتاب‌ است. بیشتر زوج‌های شرکت کننده گفتند که بعد از خواندن یک کتاب و بحث درباره آن با همسر خود موجب افزایش شادی و بهبود زندگی مشترک شده است.

مطالب مرتبط