نرم افزارھای شناسایی سرقت ادبی (بخش 3/پایان)

3️⃣ نرم افزار copyscape
سایت دیگری که برای بررسی سرقت محتوا استفاده می شود، سایت کپی اسکیپ می باشد. این نرم افزار یا سایت، معروفترین نرم افزار در زمینه سرقت ادبی می باشد که هم بصورت مجانی و هم با دریافت ھزینه، خدمات خود را در اختیار کاربران قرار می دهد. این سایت به ۱۸ زبان مطالب را بررسی می نماید. این سایت برای جستجو از google و yahoo استفاده می کند.

روزانه هزاران نفر در سراسر جهان از این سایت برای بررسی محتوای خود به منظور جلوگیری از نوشتن مطالب تکراری، استفاده می کنند. بخصوص افرادی که روزانه مطالب آموزشی و محتوایی در سایت ها قرار می دهند لازم است تا متن محتوای خود را در این سایت بررسی نمایند تا مطمئن شوند که وب یا سایت های دیگر آن مطالب را منتشر نکرده باشند. این سایت امکانات خود را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. از دیگر امکانات این سایت، مقایسۀ محتوای دو سایت یا دو متن، با یکدیگر است.

این سایت با دریافت هزینه می تواند به صورت روزانه ( ۱۳۰دلار) و یا ھفتگی ( ۳۲دلار) سایت شما را بررسی کرده و موارد کپی برداری از سایت را با ذکر آدرس سایت هایی که از مطالب شما کپی برداری کرده اند، نشان دهد. ( البته برای یک ماه اول رایگان است). از دیگر امکانات این سایت، گریدمارک است. یعنی امکان شناسایی خطاهای املایی و نگارشی را در متن دارد.

مطالب مرتبط